Śledź nas:

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe pod tynkowe i nad tynkowe. Prowadzenie linkowe lub w prowadnicy. Typ lameli "Z" oraz "C" | Selt | Lubas Concept | Mazowieckie

Właściwości:

Lamela typu C lub Z

W żaluzjach fasadowych mamy do wyboru dwa rodzaje lameli, w kształcie litery C - półokrągłe lub Z - wygięte.

Podstawowe różnice, poza aspektem wizualnym:

  • Lamela C80 - 8 cm szerokości, brak całkowitego zaciemnienia przy maksymalnym zamknięciu lameli
  • Lamela Z90 - 9cm szerokości, całkowite,szczelne zaciemnienie przy maksymalnym zamknięciu lameli

Typ pod lub nad tynkowy

  • System pod tynkowy, tzw. BOX Z90 lub BOX C80 jest przeznaczony do zabudowy. Stosowany jest dla budynków, które nie mają jeszcze ocieplenia/elewacji. Specjalna piana pur mocowana na zakładkę, na tyle kasety jest dodatkowym elememtem izolującym. Eliminuje to powstawanie szeroko rozumianych mostków termicznych itp.
  • System nad tynkowy, stosowany jest dla budynków, które mają już gotową elewację, przy przestrzeniach szklanych oraz w każdym innym przypadku gdzie nie możliwe jest zastosowanie systemu pod tynkowego

Solidna konstrukcja

Konstrukcja żaluzji fasadowych z naszej oferty, jest wykonana z wzmacnianego estrudowanego aluminium. 

Zapewnia to sztywność konstrukcji, po zakryciu ociepleniem/elewacją. Dodatkowo produkty posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

Sznurki i tasiemki prowadzące wykonane są z najwyższej jakości materiałów, stosowanych m.in. w produkcji kamizelek kuloodpornych. Minimalizuje to ryzyko przecierania się tasiemek nawet po upływie wielu lat.

Płynna regulacja lameli

Lamele posiadają płynną możliwość regulacji kąta nachylenia  0-90 stopni.

Montaż na prowadnicach linkowych, listwowych, pełnych

W zależności od preferncji klienta oraz możliwości budynku, dobieramy najlepsze technicznie i wizualnie rozwiązanie.

 

Sterowanie elektryczne

Sterowanie odbywa się przy pomocy pilota, przełącznika lub systemu inteligentny dom.

Dowolny kolor w z palety RAL

Poza standardową paletą kolorów, żaluzje możemy pomalować w dowolny kolor z palety RAL.

Duże gabaryty

W naszym portfolio posiadamy wiele nietypowych realizacje dla wielkogabarytowych okien oraz przeszkleń. Rozwiązania dla takich budynków omawiane są indywidualnie.

 

Żaluzje fasadowe są fundamentem termomodernizacji, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się mocno przeszklonych pomieszczeń oraz obniżają poziom hałasu docierający z zewnątrz budynku. Żaluzje fasadowe zabezpieczają też wnętrze przed zbyt szybką utratą ciepła w okresie zimowym. Płynna regulacja nachylenia lameli (90-180 stopni) pozwala ponadto na dostosowanie natężenia światła do własnych preferencji. Umożliwia to stworzenie dogodnych warunków optycznych nawet podczas bardzo słonecznych dni.

Dzięki właściwościom termoizolacyjnym, dają również efekt zimnej szyby co przekłada się na redukcję kosztów klimatyzacji, nawet do 82%

Zalety te sprawiają, że żaluzje fasadowe to jedna z najpopularniejszych ostatnio osłon okiennych stosowanych w budynkach mieszkalnych, biurach, salach konferencyjnych, wykładowych a nawet magazynowych. Komponują się one zarówno ze starą, jak i nowoczesną architekturą, co czyni je wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem.

Są również częścią termomodernizacji.

 

 

  • Produkt dostępny z kompleksową usługą montażową Lubas Concept lub do montażu własnego (na własne ryzyko).

Nasze przykładowe realizacje:

*W Centrum Żaluzji i Rolet posługujemy się zdjęciami tylko i wyłącznie z wykonanych przez nas realizacji. Żadne zdjęcie w galerii nie jest kupione lub skradzione.

Jesteś zainteresowany/a?

Przygotujemy dla Ciebie wycenę

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się
Poznaj nasze
inne marki