Czym są rolety zewnętrzne i dla kogo najlepiej się sprawdzą?
2023.04.27

Rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących sposobu na zabezpieczenie swojego domu przed słońcem, wiatrem, deszczem, hałasem oraz intruzami. Przedstawimy najważniejsze informacje na temat rolet zewnętrznych oraz ich zalety.

Rolety zewnętrzne to systemy zbudowane z aluminiowego profilu wypełnionego pianką poliuretanową, zapewniające wysoką termoizolację oraz ochronę przed włamaniem. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, umożliwiającej dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy te mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak i elektrycznie, za pomocą pilota, przełącznika lub inteligentnego domu.

 


 

Jakie żaluzje lub zasłony wybrać do ciemnych wnętrz?
2023.04.13

W ciemnych wnętrzach światło jest niezwykle ważne, ponieważ ma ono kluczowe znaczenie dla poprawy samopoczucia i funkcjonalności przestrzeni. Odpowiednie przesłony okienne mogą pomóc w kontrolowaniu ilości światła wpadającego do pomieszczenia, a także w poprawie prywatności. Przedstawiamy kilka rodzajów przesłon okiennych, które warto rozważyć w ciemnych wnętrzach w domu.

 

Refleksole, czym są i dlaczego warto zamontować je w swoim domu?
2023.03.29

Refleksole okienne to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz redukcję ilości promieniowania UV wpadającego do wnętrza. To rozwiązanie bardzo popularne w wielu krajach, a w Polsce również zyskuje na popularności. Dlaczego warto zdecydować się na refleksole okienne?
 

Refleksole chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia. W czasie upałów, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka, promienie słoneczne wpadające do pokoju sprawiają, że temperatura rośnie, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ograniczają także ilość wpadającego promieniowania i chronią wnętrze przed nagrzewaniem, dzięki czemu jest ono odczuwalnie chłodniejsze.
Zimą natomiast pozwalają zatrzymać nagromadzone ciepło w budynku, zapobiegając nadmiernemu wychładzaniu pomieszczeń.
 

Rolety dzień-noc, czy warto je wybrać i gdzie zamontować?
2023.03.16

Rolety dzień/noc od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem i są częstym wyborem wśród osłon okiennych. Cechuje je duża estetyka, dzięki czemu ładnie komponują się we wnętrzach oraz funkcjonalność, dzięki swojej podwójnej funkcji. Jest połączeniem żaluzji i rolety okiennej. Mając do wyboru szeroką paletę barw możemy wkomponować je we wnętrze naszego domu w dowolny sposób. Rolety dzień noc to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia, jednocześnie zachowując prywatność i estetykę okna.


 

Jakie moskitiery wybrać?
2023.03.04

Wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami i przyjemnymi promieniami słońca, chętniej otwieramy okna i drzwi tarasowe, aby wpuścić wiosenne powietrze. Jednak wiąże się to, szczególnie latem, z otworzeniem naszego domu również dla komarów, much, os, szerszeni czy pająków. Niestety, coraz wyższe temperatury latem sprzyjają również namnażaniu się tych zwierząt. W jaki sposób możemy zapobiec insektom w pomieszczeniach, jednocześnie czerpiąc przyjemność ze świeżego powietrza? Skutecznym i trwałym sposobem jest zamontowanie moskitiery.

Czym jest Veranda?
2023.02.16

Czyli nowoczesne rozwiązania na zadaszenie tarasu i szklanych przestrzeni. Samo słowo weranda kojarzy nam się z otwartym pomieszczeniem przed wejściem do domu. Najczęściej drewniane lub murowane, pełniły funkcję tarasu lub ganku budynku. Znana jest na całym świecie ze swoich funkcji wypoczynkowych, budowana najczęściej przy budynkach poza miastem.